top of page
 

Założona w 1973 roku IMAC International jest stowarzyszeniem zajmującym się promocją i realizacją zawodów akrobacyjnych dla modeli R/C w różnej skali, które działa jako Special Interest Group (SIG) w ramach AMA, Academy of Model Aeronautics (AMA / USA).    

 

Założony w Ameryce IMAC International, jest aktywny w 15 krajach i nadal prężnie się rozwija.  Jego przepisy, wywodzące się z IAC, Międzynarodowego Klubu Akrobacyjnego, mają na celu realistyczne odtworzenie lotów akrobacyjnych przez nasze modele.

 

IMAC aktywnie promuje akrobację wśród modelarzy, dzieląc go na pięć klas akrobacji precyzyjnej charakteryzujących się rosnącą złożonością manewrów. 

Osoby uczestniczące w zawodach w jednej z klas akrobacji precyzyjnej mogą również zapisać się do konkurencji w stylu dowolnym (Freestyle).

Każdy pilot ma możliwość doskonalenia swoich umiejętności w miarę upływu czasu, uczestnicząc w coraz bardziej rozbudowanych programach. Zgodnie z przepisami IMAC, zwycięzca Mistrzostw każdej klasy uzyskuje dostęp do wyższej w następnym roku.

 

Modele muszą być replikami prawdziwych samolotów akrobacyjnych w dowolnej skali z obowiązkową figurką pilota. Aby jednak ułatwić dostęp początkującym, udział w klasie Basic jest otwarty dla każdego modelu, nawet nieskalowego* Jedynym ograniczeniem dla wszystkich klas, jest maksymalna waga 25 kilogramów.

 

Każdy panel sędziowski składa się z co najmniej 2 certyfikowanych sędziów (wymogiem jest udział

w corocznym szkoleniu organizowanym przez najbliższego koordynatora regionalnego IMAC). Zainteresowani piloci

i osoby towarzyszące będą mogli wcielić się w rolę sędziego w kategoriach, w których nie uczestniczą osobiście. 

*Do modeli, które są replikami prawdziwych samolotów, odnosimy się jako ,,skalowe" z angielskiego: ,,scale".

IMAC International

bottom of page