top of page

Jak doszło do IMAC Europeans?

W sierpniu 2022 roku spotkaliśmy się z zarządzającymi lotniskiem Leszno przy okazji 31szych Mistrzostw w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited (31st WAC), które rozgrywane były właśnie w Lesznie.

Bardzo szybko połączyła nas pasja do akrobacji i organizacji spektakularnych wydarzeń sportowych. W ciągu zaledwie 9ciu miesięcy przygotowaliśmy Pierwsze w historii Mistrzostwa Europy IMAC pod nazwą IMAC Europeans 2023

Obsada i kategorie:

W zawodach wzięło udział 90ciu pilotów z 16tu krajów. Zawody zostały rozegrane w  4ech kategoriach akrobacji precyzyjnej (SPORTSMAN, INTERMEDIATE, ADVANCED, UNLIMITED) oraz dodatkowej i najbardziej widowiskowej kategorii Freestyle, w której mógł wziąć udział każdy pilot pod warunkiem udziału w jednej z klas precyzyjnych.

Organizacja zawodów:

Każdego z 5ciu dni zawodów odbyło się min 100tu lotów konkursowych, a w pierwszych dniach zawodów liczba ta dochodziła do 180! Aby być w stanie obsłużyć tak ogromną liczbę lotów konkursowych potrzeba było zaangażowania międzynarodowego zespołu. Zespół organizacyjny składał się z 6ciu osób z 3ch krajów!

Zawody zostały rozegrane na północnej części Lotniska Leszno na 3ech specjalnie przygotowanych liniach startowych, które pozwalały na jednoczesne oceny 3ch lotów konkursowych w tym samym czasie. To bezprecedensowe rozwiązanie było możliwe do osiągnięcia dzięki elastyczności połączonej z profesjonalizmem zespołu Lotniska Leszno.

Sędziowie i system oceniania:

Nie tylko piloci przygotowywali się do IMAC Europeans przez dłuższy czas. Również zespół sędziowski musiał się solidnie przygotować do największych zawodów w historii IMAC. Sędziowie odbyli łącznie 6 sesji online po 3h każda aby zgłębić wiedzę teoretyczną. Następnie każdy z sędziów rozpoczął sezon zawodniczy wraz z pilotami. 

Zespół sędziowski składał się z 16tu osób z 7 krajów - Włochy (6), Niemcy (3), Polska (2), Izrael (2), Czechy (1), Węgry (1), Hiszpania (1). 

Poniżej prezentujemy wyniki IMAC Europeans 2023 we wszystkich rozegranych kategoriach oraz linki do kanału Youtube IMAC Europe gdzie można prześledzić przebieg zawodów i poznać IMAC "od kuchni".

Sportsman_Europeans_Final_Result.jpg
Advanced_Final.png
Freestyle_Europeans_Final_Result.jpg
Intermediate_Final.png
Unlimited_Final.png
IMAC_Europeans_Junior_Ranking_small.jpg
National_Teams_Final.png
bottom of page